Reklamní magazín Českých drah


Vyšlo květnové číslo ČD pro vás!

27.04.2022 07:57

Osobností květnového magazínu ČD pro vás je zpěvačka, muzikantka, herečka a tanečnice Rozálie Havelková. Narodila se do umělecké rodiny a od patnácti let účinkuje s kapelou Melody Makers v jazzové show jejího otce. Stejně tak se jí ale daří prosadit svou vlastní tvorbou, ať už v seriálech, na prknech divadel nebo v cirkuse. Podobně jako šansony a jazz je pro ni typická tahací harmonika, na kterou vystupuje v rámci projektu Rozladěné držky v kavárnách a komorních prostorách. Sama si píše hudbu i texty a brzy jí vyjde první autorská deska. Jak ji napadlo hrát zrovna na akordeon a proč označuje svůj hudební styl jako morbidní šanson? Nejen to se dozvíte z rozhovoru s Rozálií Havelkovou.

Víte, co se skrývá pod fenoménem La Bestia (Šelma) nebo taky El tren de la muerte (Vlak smrti)? Je to název neblaze proslulého způsobu cestovaní v Mexiku na střechách nákladních vagonů. Kdo nejčastěji volí tento způsob přepravy a jak vlastně vypadají mexické železnice a jejich historie? Nalistujte železniční téma a dozvíte se. V cestovní rubrice tentokrát zavítáme do pohádkového Jičína, kam můžete vyrazit za Rumcajsem, Mankou a Cipískem. Město je ale také spojeno s jedním z největších Čechů historie Albrechtem z Valdštejna. Přečtěte si o jeho fenomenálním vzestupu a velkém kulturním dědictví, které zůstalo po jeho následném pádu. A pokud chcete tip na dovolenou na dosah ruky, jistě vás zaujme cestopis z Horního Rakouska. V rubrice ČD servis najdete také třeba rozhovor s jednou z našich tváří Markétou Víškovou, o tom, jak se stala vlakvedoucí a jaké cestující má nejraději. To vše a mnoho dalšího vám přináší květnové vydání.

Také v květnovém čísle na vás čeká opět mnoho soutěží o zajímavé ceny. Ve hře je například vstup do Muzea slivovice, voucher na film Krotitelé duchů: Odkaz nebo předplatné časopisu Železničář. Soutěžit můžete také o poukázky do obchodní sítě PONT a Kilometrickou banku ČD. Uzávěrka zasílání soutěžních odpovědí je 18. května 2022. Soutěžit můžete zde.

Časopis je od dnešního dne až do vyčerpání zásob postupně distribuován do více než 500 vlaků vyšší kvality, regionálních spojů v okolí Prahy a Ostravy a do speciálních stojanů vybraných železničních stanic. Pospěšte si, je o něj velký zájem. Chcete-li mít magazín ČD pro vás doma v den vydání a s jistotou, že se stihnete zúčastnit všech našich soutěží o zajímavé ceny, objednejte si předplatné zde.

Více už na stránkách květnového vydání časopisu ČD pro vás. On-line verzi magazínu naleznete zde od 19. května 2022.Předplatné za 30 Kč měsíčně

Chcete zasílat magazín
až do vaší schránky?

Objednejte si předplatné

Proč inzerovat s námi?

Magazín vychází v nákladu 60 000 výtisků a jeho čtenost dosahuje až 600 tisíc.“

Buďte vidět v našich vlacích

Novinky o soutěžích a časopisu

Přejete si dostávat informace o nových soutěžích do vaší e-mailové schránky?

Novinky o soutěžích a časopisu

© 2024, České dráhy, a. s. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek | Přejít na mobilní verzi

Nahoru ↑