Reklamní magazín Českých drah


Vyšlo prosincové ČD pro vás!

29.11.2023 08:00

Vyplňte alternativní text Osobností prosincového magazínu ČD pro vás je česko-francouzská herečka, a šansoniérka Chantal Poullain. Po studiu v Ženevě, zkušenostech z několika francouzských a švýcarských filmů a hostování ve státním divadle, měla zamířeno do USA. Nakonec se ale provdala za českého herce a komika Bolka Polívku a usadila se v komunistickém Československu, kde se jim narodil syn Vladimír. Založila Nadaci Archa Chantal, která sbírá finanční prostředky pro zútulnění a rekonstrukce dětských oddělení v nemocnicích po celé České republice. Kromě divadla také aktivně vystupuje se s chansony, které i sama píše. Letos na podzim byla vyznamenána Řádem čestné elegie za dlouhodobé reprezentování Francie v Česku. Jaké byly začátky její nadace a o čem jsou její dvě knihy? Nejen to se dozvíte v rozhovoru se Chantal Poullain.

Největším českým městem je Praha. Jak tomu ale bylo před více jak 100 lety? To byste nejvíce Čechů našli v tehdy hlavním městě monarchie Vídni. Využijte vánočního období a vyrazte na adventní trhy do vyzdobeného historického centra, kde stále najdete naše stopy. V rubrice ČD pro vás se dozvíte, kam dále se dá vyrazit nejen za vánočními nákupy k našim sousedům. K nákupu jízdenek se vám bude hodit také tip na Včasnou jízdenku Evropa nebo článek o tarifních změnách, které přichází s novým jízdním řádem. V železničním tématu si tentokrát můžete přečíst o stoleté snaze o jednotu železničních vozidel. O tom, kdy začaly společnosti s unifikací svých parků za účelem snižování nákladů a jak to celé probíhalo. Za bolavou ale zajímavou historií nás vezme cestopis do čtvrté největší země Jižní Ameriky, která je známá také díky drogovým kartelům. Zjistěte, co dalšího můžete objevovat v Kolumbii. Začátek zimy sice znamená konec bahenních koupelí pro mnohé kapříky ale zato obohacení jídelníčku pro nás. Vyzkoušejte i netradiční verze, třeba kapří pečenáče dle našeho receptu. To vše a mnoho dalšího vám přinese prosincové vydání ČD pro vás.

Také v prosincovém čísle na vás čeká opět mnoho soutěží o zajímavé ceny. Ve hře jsou například voucher na snímek Equalizer 3: Poslední kapitola nebo knihy na doma. Soutěžit můžete také poukázky do obchodní sítě PONT a Skupinovou víkendovou jízdenku ČD. Uzávěrka zasílání soutěžních odpovědí je 13. prosince 2023. Soutěžit můžete zde.

Časopis je od dnešního dne až do vyčerpání zásob postupně distribuován do více než 500 vlaků vyšší kvality, regionálních spojů v okolí Prahy a Ostravy a do speciálních stojanů vybraných železničních stanic. Pospěšte si je o něj velký zájem. Chcete-li mít magazín ČD pro vás doma v den vydání a s jistotou, že se stihnete zúčastnit všech našich soutěží o zajímavé ceny, objednejte si předplatné zde.Předplatné za 30 Kč měsíčně

Chcete zasílat magazín
až do vaší schránky?

Objednejte si předplatné

Proč inzerovat s námi?

Magazín vychází v nákladu 60 000 výtisků a jeho čtenost dosahuje až 600 tisíc.“

Buďte vidět v našich vlacích

Novinky o soutěžích a časopisu

Přejete si dostávat informace o nových soutěžích do vaší e-mailové schránky?

Novinky o soutěžích a časopisu

© 2024, České dráhy, a. s. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek | Přejít na mobilní verzi

Nahoru ↑