Reklamní magazín Českých drah


Vyšlo zářijové číslo ČD pro vás!

06.09.2023 03:49

Vyplňte alternativní text Osobností zářijového magazínu ČD pro vás je profesionální skateboardista Maxim Habanec, který se řadí k nejlepším světovým jezdcům. Několikrát se stal mistrem republiky, dvakrát vyhrál závod světového poháru Mystic SK8 Cup, a v roce 2021 mu účast na letních olympijských hrách utekla o pár míst. Vybudoval vlastní krytý skatepark v Pragovce s názvem Red Bull MaxSpace. A vedle náročné sportovní kariéry vystudoval grafický design a mezinárodní vztahy. Stojí za úspěšným dokumentárním projektem Skate of mind, ve kterém se mu podařilo propojit svou lásku k cestování a skateboardingu. Kolik má celkem prken a jakou výzvu by si ještě rád splnil? Nejen to se dozvíte v rozhovoru s Maximem Habancem.

Každá známá stavba má také svého velkého stavitele. Kdo by neznal Gustava Eiffela a jeho věž nebo Gaudího okouzlující Sagradu. Stejně tak lokomotivy mají své otce. Za praotce lokomotivy lze považovat vynálezce Richarda Trevithicka, který v roce 1804 zkonstruoval jednoduchý stroj plný tyčí a ozubených kol. Kteří další vynálezci a jak ovlivnili vývoj železniční dopravy? O tom se dočtete v železničním tématu. Ty nejkrásnější historické lokomotivy ať už parní, motorové či elektrické můžete letos spatřit na velkolepé akci k Národnímu dni železnice 2023, která se koná v září v areálu bohumínského depa. Kdy přesně a jaký pestrý program nabídne, se dozvíte v rubrice ČD servis. A jestli se až teď v příjemném podzimním počasí chystáte na výlety, inspirujte se v cestovní rubrice, kde zavítáme do Plzeňského kraje. Vyrazit můžete třeba do Rokycan, které v roce 1784 téměř celé vyhořely. Nebo na lovecký zámeček Kozel či za pozůstatky hradu Lopata. Cestou za limity lidské civilizace v aglomeracích Dillí a Kalkaty nás provede zářijový cestopis. A v neposlední řadě vyzkoušejte naše recepty, ve kterých tentokrát figuruje poklad ve skořápce, jinak zvaný vejce. To vše a mnoho dalšího najdete v zářijovém vydání ČD pro vás.

Také v zářijovém čísle na vás čeká opět mnoho soutěží o zajímavé ceny. Ve hře jsou například voucher na snímek Spider-Man: Napříč paralelními světy nebo jeden z knižních titulů tematicky spojených s výzvou 10 000 kroků. Soutěžit můžete také poukázky do obchodní sítě PONT a Skupinovou víkendovou jízdenku ČD. Uzávěrka zasílání soutěžních odpovědí je 20. září 2023. Soutěžit můžete zde.

 

Časopis je od dnešního dne až do vyčerpání zásob postupně distribuován do více než 500 vlaků vyšší kvality, regionálních spojů v okolí Prahy a Ostravy a do speciálních stojanů vybraných železničních stanic. Pospěšte si je o něj velký zájem. Chcete-li mít magazín ČD pro vás doma v den vydání a s jistotou, že se stihnete zúčastnit všech našich soutěží o zajímavé ceny, objednejte si předplatné zde.

 

Více už na stránkách zářijového vydání časopisu ČD pro vás. On-line verzi magazínu naleznete zde od 21. září 2023.Předplatné za 30 Kč měsíčně

Chcete zasílat magazín
až do vaší schránky?

Objednejte si předplatné

Proč inzerovat s námi?

Magazín vychází v nákladu 60 000 výtisků a jeho čtenost dosahuje až 600 tisíc.“

Buďte vidět v našich vlacích

Novinky o soutěžích a časopisu

Přejete si dostávat informace o nových soutěžích do vaší e-mailové schránky?

Novinky o soutěžích a časopisu

© 2024, České dráhy, a. s. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek | Přejít na mobilní verzi

Nahoru ↑